Reacția lui Ulianovschi: __Faptul că participi la o discuție unde îi asculți pe fiecare ce abordări are despre ciclurile electorale din Republica Moldova asta nu înseamnă ca împărtășești pe deplin acea abordare sau acele viziuni politice. Așa este și în diplomație, asculți toate părțile implicate. __(...) __Atâta timp cât cei din platourile finanțate din banii plătiți de contribuabilii noștri pentru tarifele galbenilor la gazul rusesc nu invită alți candidați pe la dezbateri democratice, asta nu se poate numi televiziune liberă. Păcat doar că pe timpuri mai erau emisiuni și jurnaliști cu o adevărată abnegație profesională și eticheta jurnalistică, astăzi tot mai puțini au rămas.__