Motivele pentru care președinta Sandu nu a mers niciodată în stânga Nistrului: "Noi ne dorim să menținem stabilitatea în special în situația războiului din Ucraina și respectiv nu este cazul să destabilizăm. Sunt sigură că ar urma acțiuni de partea cealaltă care vor degenera în acțiuni de destabilizare"