Parlamentul georgian a votat în lectură finală "legea agenților străini", inspirată din Rusia. Conform ei, orice companie, incluzând mass-media sau ONG-uri, trebuie să se înregistreze ca agent străin, dacă primește finanțare mai mare de 20% din afara țării. Opoziția anunță că se pregătește de noi proteste, după cel de zilele trecute, unde zeci de mii de oameni au ieșit în stradă