Război pe facebook, între ministrul Economiei Alaiba și primarul Capitalei Ceban. Primul l-a criticat pe primar că a făcut lucru necalitativ pe străzile Capitalei, ieri alergând cu picioarele în apă până la glezne, pe străzi reparate acum 1 an. De cealaltă parte, Ceban îl numește "bețiv pe care el l-a adus acasă în 2007, și după jumătate de an l-a dat afară"