Președinta Maia Sandu, vizita oficială în Norvegia, la invitația Casei Regale. Aceasta a fost întâlnită cu onoruri militare, iar drapelul tricolorul R. Moldova - arborat la Oslo cu ocazia primei vizite a unui președinte al Republicii Moldova în Norvegia