Protest în fața Ambasadei Statelor Unite ale Americii din capitală. Mai mulți activiști au manifestat împotriva deciziei autorităților de a vinde terenul fostului Stadion Republican reprezentanței statului american, pentru a construi un nou sediu. Protestatarii susțin că trebuie pe locul în cauză trebuie să fie parc și afirmă că vor organiza astfel de măsuri o dată pe săptămână, în fața unei instituții responsabile de deciziile în acest proces