Ministrul Educației Dan Perciun: Ministerul Educației o acționează în judecată pe Natalia Reaboi, director adjunct al Școlii Sportive a Rezevelor Olimpice, pentru defăimare. Cineva era angajat pe mai multe funcții, exista un venit și așa mai departe. Era o zonă de confort în care era lumea din punct de vedere financiar. Încercările de a merge la emisiuni, de a denigra Ministerul, de a opera cu informații false nu o sa ajute pe nimeni.