Andrei Spînu va fi parte din echipa președintei Maia Sandu, la alegerile prezidențiale din această toamnă. Declarația a fost făcută în cadrul emisiunii „Cutia Neagră” de la TV8. Ministrul a evitat să spună dacă va fi sau nu șeful staffului electoral al șefei statului și a subliniat că își va lua concediu în perioada campaniei electorale