Ministerul Infrastructurii anunță că, în curând, la Căușeni, peste 16 mii de persoane, din 27 de localități ale raionului, vor fi conectate la un sistem modern de canalizare, prin programul Satul European. La moment, stațiile de pompare a apelor uzate sunt aproape finalizate, iar construcția stației de epurare este construită în proporție de aproape 50%