"Cetăţeni ai Israelului, în ultimii ani, şi cu atât mai mult în ultimele săptămâni, Israelul s-a pregătit pentru posibilitatea unui atac direct din Iran. Sistemele noastre de apărare sunt desfășurate, suntem pregătiți pentru orice scenariu, atât în ​​apărare, cât și în atac. Statul Israel este puternic, IDF este puternic, publicul este puternic.

Apreciem faptul că SUA este alături de Israel, precum și sprijinul Marii Britanii, Franței și multor alte țări. Am stabilit un principiu clar – oricine ne face rău, noi răspundem. Ne vom apăra de orice amenințare și o vom face cu hotărâre.

Știu că și voi, cetățenii Israelului, vă păstrați calmul. Vă îndemn să ascultați directivele Comandamentului Frontului Intern. Împreună vom rămâne în picioare și cu ajutorul lui Dumnezeu - împreună vom câștiga"