Uitați-vă ce se întâmplă în Rusia – pun copii la pușcărie pentru că au făcut un mem pe Facebook. Astăzi aruncați cu mizerie în cine vreți, pe Maia Sandu o faceți cu coarne, mâine vine rusul și s-au terminat toate astea.

Vă gândiți că veți face afaceri? Uitați-vă ce s-a întâmplat în Donbas și Crimeea? Toți au fost rași. Astăzi suntem prea liberi... Închipuiți-vă că ratăm ocazia să începem pe bune procesul de integrare europeană și să accesăm câteva miliarde de euro care sunt tehnic prevăzute pentru R. Moldova în următorii 5 ani, ca să ridicăm nivelul nostru de trai, de infrastructură etc. la standartele europene. Dacă va veni rusul, ce ne va da? Ce ne-a dat nouă rusul în ultimii 30 de ani? Ce i-au dat ei lui Vlah în Găgăguzia? 2 mașini second hand de spalat strada pe baza la un Maz vechi, asta a fost tot suportul”, a spus Ion Sturza.