Plămădeală: Practica de a filma în capitale cu trafic sporit e una absolut normală în toate țările. Artere centrale din New York, Barcelona, Berlin, etc. se închid temporar pentru acest scop. E ceva NORMAL. Se vrea, oare, film în Moldova? Sunt gata cetățenii să nu arunce cu glod și să aibă minimă răbdare cât timp se filmează câteva scene? Sau nu are nimeni nevoie de film făcut acasă? Ne place să punem inimioare la postări cu premiere și nu vrem să contribuim cu nimic pentru realizarea acestor proiecte.