Tarifele la energia TERMICĂ și cea electrică au SCĂZUT pe final de sezon de încălzire
Agenția Naționale pentru Reglementare în Energetică (ANRE) a aprobat astă, 19 martie, micșorarea cu 636 de lei a tarifului pentru energia termică livrată consumatorilor de către S.A. „Termoelectrica”. La finalul sezonului de încălzire locuitorii capitalei vor plăti un tarif de 2 138 lei/Gcal (fără TVA). Totodată, ANRE a aprobat un nou tarif pentru energia termică livrată consumatorilor de către S.A. „CET-Nord” - 2 245 lei/Gcal (fără TVA), cu 970 lei/Gcal mai puțin decât tariful în vigoare.