Zombați de #propaganda rusă s-au găsit și la Londra în timpul așa ziselor alegeri prezidențiale din Rusia. O femeie care a acordat un interviu la o secție de vot din Capitala Marii Britanii a spus că susține politicile lui Putin. Logica ei a fost atât de mult alterată în urma propagandei, încât aceasta s-a contrazis de mai multe ori: Pe de o parte recunoaște că la Londra se votează mai liber, pe de alta - că Putin merită susținut, deși omoară oameni nevinovați în Ucraina: "În Moscova și St. Petersburg oamenii vor fi mai speriați, dar aici, în Londra, oamenii sunt mai liberi, votează pentru cine vor, nimeni nu-i va penaliza". Aceasta s-a referit și la Navalny, spunând că singur s-a dus în Rusia unde știa ce-l așteaptă. Mai mult, logica făcută terci a mai scos o frază: Aceasta și-ar fi dorit ca soția lui Navaliny să plece în Rusia la înmormântare (unde era clar că urma să fie arestată): "Am fost supărată că soția și copiii nu au venit la înmormântare, nu e omenesc ce a făcut". Când s-a referit la războiul din Ucraina, femeia a repetat la indigo tezele propagandistice ale lui lui Soloviov și Skabeeva, semn că propaganda și-a făcut efectul din plin - "Putin a fost nevoit să recurgă la acest pas și războiul nu l-a început el"