Este o ipocrizie totală! Problema în instanță finală nu va fi rezolvată de Guvern, așa cum afirmă Recean, dar tot pun pe umerii Primăriei Chișinău povara salarizării asistenților personali, care este prerogativa exclusivă a statului. Au creat o problemă, după care anunță falnic că vor rezolva această problemă, dar planifică din nou să bage mâna în buzunarul chișinăuienilor și să ia din bugetul chișinăuienilor pentru a plăti serviciile sociale de care este responsabil Guvernul.