Guvernul s-a întrunit, astăzi, într-o ședință neplanificată, după înlocuirea ministrei Mediului cu un deputat PAS. Cabinetul de miniștri a examinat un singur subiect înscris pe ordinea de zi: __Mâine va avea loc semnarea Memorandumului de înțelegere tripartit dintre Ministerul Mediului din Republica Moldova, Societatea Silvică a Fondului de Depozit și Consignație și Agenția Franceză pentru Dezvoltare, care va fortifica sectorul forestier în Republica Moldova și va promova reforma în domeniul sectorului silvic. Prin proiectul de astăzi operăm modificări tehnice în textul unei hotărâri a Guvernului anterioare__