- "Vreo 20 de activiști, aiștia-s bani bani, socoate 5 mii la 20, 250 de mii. Nu mai este, 20 oameni asta-s 100 de mii, în total o să fie 150 de mii".
- "Acolo nu-i mult de strigat, câteva cuvinte în română și în rusă și gata, nu-i nimic complicat".
- "Am salarii care nu s-au dat pentru cei care au stat în cort încă în mai 2023, pentru cei care au fost la proteste. Am din mai la care nu li s-a dat pentru proteste, pentru palata care a fost în centru, am salarii care nu s-au plătit. Din august până la moment nu au primit nimic, sunt probleme. Oamenii au spus în față, dar eu cu se sunt vinovată? I-am spus: Doamna Marina, eu de la 1 decembrie răspund".