Brigada de poliție cu destinație specială „Fulger” a IGP are de astăzi un nou comandant - Vasile Stegărescu. Acesta devine șef după aproape o lună de la constatarea comandantului Ion Bucliș cu avere nejustificată și a depistării dispariției unor cartușe din cadrul Brigăzii, fiind înlocuite cu pietre și nisip. A activat în BPDS „Fulger”, deținând diferite funcții în cadrul instituției, ultima fiind cea de locțiitor al comandantului, șef al Secției Coordonare Operațională