Moldovenii vor putea călători în UE cu buletinul. Precizările șefiei Agenției Servicii Publice: Începând cu luna martie 2025, în Republica Moldova ar putea fi lansate noi buletine de identitate. Cu acestea, cu timpul, cetățenii Republicii Moldova vor putea călători inclusiv în țările din Uniunea Europeană, a spus Mircea Eșanu, directorul Agenției Servicii Publice (ASP)