În semn de protest! Transportul interurban de pasageri va fi sistat în perioada 27-29 februarie. Acțiunea va avea loc în semn de protest, pentru că autoritățile nu le-ar fi acceptat solicitările de a renunța la noile prevederi din Codul transporturilor rutiere, anunță Asociația Patronală a Operatorilor de Transport Auto
Între timp, ANTA a îndemnat operatorii de transport să renunțe la sistarea rutelor și să asigure transportul oamenilor între localități. Altfel, vor fi sancționați. Amenda poate ajunge la peste 20 de mii de lei.