Manifestanții pro-guvernare PAS spun că au venit să protesteze azi la Curtea Constituțională contra acțiunilor lui Șor și Rusiei, cerând printre altele anularea autonomiei găgăuze din cauza destabilizărilor pe care le fac:
De fiecare dată vom fi mai mulți. Am vrea să fie și mai mulți tineri. Nu avem nevoie de 3 președinți, avem unul. Noi nu-i alungăm din țară, doar să nu facă destabilizări, să nu cheme rușii cu bani murdari și sânge, le-am dat voie să facă tradițiile lor, dar nu să ne schimbe vectorul nostru european, pentru asta luptăm.