Agricultorii, din nou la protest. Sergiu Ștefanco, după discuțiile dintre agricultori și guvernare, spune că fermierii ies pe drumurile din țară la noi proteste cu blocare de drumuri, până nu se vor întâlni cu președintele țării, președintele parlamentului, guvernatoarea BNM și președintele Parlamentului:
Noi discuții s-au amânat de azi pe vineri. Ei trag de timp. De mâine, ieșim din nou cu tractoarele pe drumuri. Noi avem nevoie de deblocarea capitalului, iar soluțiile propuse nu ne ajută.