E similar și acest caz, doar cu câteva nuanțe: Vreo 2 proști au distribuit o informație falsă despre mine în spațiul public (intenționat) acum multe luni și alți 10 au sărit să o scoată (unii o cred, alții o amplifică).

Excludem aici oamenii din Moldova care au crezut falsul. Se mai întâmplă (deși pentru unii e de neiertat). Partea amuzantă pentru mine este că unele surse rusești de distribuție a informației (finanțate direct de ruși pentru a-i informa din prima sursă despre actualitatea din Moldova și România) se bazează pe acea informație... falsă. Altfel spus, cei de la Moscova sunt informați greșit. La cei din Moldova n-am pretenții - au interese. Dar faptul că rușii sunt dezinformați tot de ai lor, de aici - mi se pare uimitor și de aplaudat.

E foarte bine - curatorii lor de la Moscova să aibă cât mai multe informații greșite 👏

Felicitări! 😀