Reacția ministerului de resort: "Au o singură propunere, să rămână totul pe vechi. Ei vor să ceara bani zilnic de la șoferi pentru că le dau acea hârtie/autorizație să circule. Ei vor să nu investească în transport mai modern. Ei vor să nu respecte graficul de executare a rutelor pentru care au autorizație. Ei vor să nu ofere bilete pasagerilor. Ei vor să nu permită deschiderea de rute noi, chiar și acolo unde se solicită de către oameni și administrația publică locală"
Marian, către transportatorii care și-au adus microbuzele în PMAN: Gruparea lui Șor încearcă să deturneze aceste proteste
Din aceeași ediție