"Natalia Morari, acum nu se sinchisește să fabrice noutăți false de cea mai proastă calitate! Supărați că știrea bombă cu casa inexistentă a Președintei nu a prins la public, coloană a șasea, sau șestiorcile Kremlinului, au inventat deja un nou fals - un imaginar POST DE PAZĂ, care chipurile ar fi fost instalat lângă casa surorii președintei - lucru fals și pe care vor trebui să și-l asume integral. Cel mai grav, însă, e faptul că Natalia Morari și toată armata de anonimi pro-Kremlin de pe rețelele de socializare încearcă din răsputeri să certe Republica Moldova cu Ucraina lansând în spațiul public falsuri neghioabe fabricate la Moscova. minciuna are picioare scurte. Și cine dacă nu Natalia Morari ar trebui să știe asta mai bine ca oricine..."