Primarul Capitalei Ion Ceban spune că a trecut printr-o lună foarte complicată: "Nu doresc nimănui un astfel de concediu pe care l-am avut și urez sănătate dvs. și celor apropiați. A fost o perioadă când am încercat sa le fac pe toate odată. Sănătate și tuturor neprietenilor mei, unii dintre ei cunoșteau situația prin care trecem și nu au încetat să atace concertat ca niște hiene"