Președinta Maia Sandu a spus ce va face cu premiul de 30 de mii de euro, oferit de România: "Banii nu au ajuns. În momentul în care vom avea o claritate cui merge această donație, pentru că va fi făcută o donație către o organizație de caritate, atunci vom anunța unde merg acești bani, dar până când banii sunt în continuare la Timișoara”