Autoritățile se pregătesc să scoată la privatizare mai multe întreprinderi de stat, dar şi alte active ale statului precum imobile şi terenuri care nu sunt utilizate, a anunţat Roman Cojuhari, directorul APP. (...) Printre întreprinderile care ar urma să fie privatizate se numără hotelul Zarea, fabrica de sticlă, iar Moldtelecom va fi scos la privatizare după ce va fi reorganizat