Energia electrică s-ar putea scumpi luna viitoare, pentru consumatorii din centrul și sudul țării. Premier Energy a depus o solicitare la ANRE, prin care cere un tarif la lumină mai mare cu 38 de bani. În același timp, Energocom cere ieftinirea energiei electrice cu 29 de bani. Decizia finală va fi luată de ANRE