Șefa Procuraturii Anticorupție Veronica Dragalin spune că nu s-a așteptat la atacurile brutale la care e supusă pe Internet, motiv pentru care nu se simte în siguranță și beneficiază în continuare de pază de stat: "Cred că atmosfera în care noi trăim astăzi, modul brutal în care sunt eu atacată și criticată pe canale de Telegram și Facebook mă fac să nu mă simt sigură când merg pe stradă. Și îmi pare rău, pentru că eu nu m-am așteptat la așa ceva atunci când am acceptat această funcție. Mă așteptam să fiu atacată și denigrată de fugarii noștri de peste hotare, cum iese câteodată la televizor, dar să fiu în așa mod atacată de foarte mulți oameni, mulți dintre ei anonimi, pentru că nu au curajul să facă acest lucru din numele lor propriu, nu m-am așteptat”, a spus ea în cadrul unei emisiuni la ProTV