Primăria Capitalei anunță că a scos toată tehnica din dotare pentru a lupta cu gheața de pe trotuare: "Primăria Municipiului Chișinău informează că la această oră, serviciile municipale din domeniul gospodăresc se află în teren, pentru desfășurarea lucrărilor de combatere a poleiului pe străzi, trotuare, în preajma stațiilor de așteptare a transportului public, parcuri și alei"