A 3-a zi după ninsori, iar în Capitală încă sunt străzi importante necurățate de zăpadă, la care se mai adaugă și trotuarele, în unele locuri greu practicabile. Au fost curățate în mare parte bd. centrale, însă unele străzi adiacente încă sunt înzăpezite. Rețelele de socializare abundă în fotografii din diferite locații
De cealaltă parte, Primăria Municipiului Chișinău informează că la această oră, serviciile municipale de deszăpezire continuă intervenția în teren. Pe parcursul nopții de joi, angajații Regiei „Exdrupo” au intervenit în total cu 41 autospeciale (sărărițe, utilaje cu lame și perie, autogreidere, încărcătoare și autobasculante de mare capacitate) pe drumurile centrale și secundare, căile de acces spre suburbii. În paralel s-au desfășurat lucrări de evacuare a zăpezii de la principale intersecții din capitală, inclusiv cele de pe bd. Dacia și la sensul giratoriu din str. I. Creangă și Calea Ieșilor.