După ninsoarea de ieri, azi la ședința Primăriei Capitalei, Ion Ceban îi numește „prostălani” pe cei care au îndrăznit să se plângă pe drumurile și trotuarele impracticabile: „Noi nu avem armată, nu avem poliție (...) Am văzut tot felul de „prostălani” care comentează în spațiul public diferite lucruri și îndrugă verzi și uscate, începând de la foști primari și alți experți care joacă cărți lângă sobă. Angajații și muncitorii subdiviziunilor noastre sunt și ei oameni care lucrează în ture și se face maximum posibil, inclusiv cu cei din domeniul privat.”
#Mărgăritare