Primarul Capitalei, Ion Ceban, în inspecție prin oraș la miezul zilei. Ședință din mers cu mesaj către subalterni: "Deszăpăzirea lasă de dorit, toată tehnica și șefii să iasă în oraș, sunt la 100 de m de Ștefan cel Mare, trotuarele nu se văd, pe drumuri deszăpezirea lasă de dorit. Mobilizați toată tehnica, contractați de la privat tot ce este liber. Prioritate pe arterele principale și trotuare, în parcuri nu curățați acum că nu are niciun sens, lăsați copiii se se bucure de zăpadă"