Premierul Dorin Recean anunță o agendă plină în 2024 de dezvoltare a infrastructurii rutiere din Moldova și a celei de poduri, după ce la sfârșitul anului trecut, după 5 ani de tergiversări, guvernarea spune că a reușit să miște lucrurile înainte prin darea în exploatare a nodului rutier de la Bălți, unul important pentru nordul țării