Igor Dodon spune că articolele și postările pe unele bloguri și conturi anonime de Telegram de zilele trecute au fost plătite. Potrivit lui, pentru unele apariții s-au plătit până la 1500 de euro pentru ca infomația mai veche să fie adusă în prim plan în prag de Congres al PSRM: "De ce atâta interes pentru noi? Dacă nu am fi fost importanți credeți că ne-ar fi atras cineva atenție?"