💡
Apropo de decizia de azi. Adevărul este că pentru ea au muncit și foarte mulți oameni din sfera bugetară, șefi de secții, direcții, asistenți. Unii s-au dat cu părerea fără a cunoaște subdedesubturile, însă adevărul este că politicul a făcut un efort diplomatic demn de apreciat, oamenii din instituții - au făcut cealaltă parte din munca asta grea: legi, aliniere hotărâri, documente, ședințe interminabile și nervi întinși la maxim "din cauza" leadershipului care a cerut rezultate
Haideți să-i aplaudăm și pe cei din instituțiile de stat, de la oamenii din direcții până la cei din ambasade, ministerul de externe, care, cu salarii nu tocmai mari, au făcut tot posibilul pentru ca azi Moldova, tehnic, să fie cu temele făcute, indiferent de decizia (politică) pe care urma să o ia Consiliul!
Mulțumim! 👏👏👏
14 decembrie 2023, 22:04