Maia Sandu, la Forumul primarilor: Solicit Guvernului să crească simțitor salariile, în primul rând, ale edililor, viceprimarilor

Sandu, la Forumul primarilor: „Nu trebuie să ne unească o ideologie politică, dar este esențial să ne ghidăm de niște valori umane de bază: să nu furi, să nu lucrezi împotriva neamului tău”