Protestul transportatorilor din PMAN. Unul dintre managerii unei companii de transport venit în PMAN spune că aceștia sunt nemulțumiți printre altele de faptul că ministerul infrastructurii vrea să liberalizeze intervalelor de timp ale curselor (până acum erau normate la 15 min, 30 min, etc.) și asta ar duce la canibalizarea între transportatori. Sursa nu a putut spune dacă a făcut calcule cu privire la pierderile pe care le-ar suporta compania sa, în cazul aprobării noului cod rutier
Sursa video: NewsMaker