Emisiunea ~~"Să vă văd mândri"~~ Puterea e în adevăr: Renato Usatîi spune că se pregătește unirea partidelor MAN condus de Ivan Ceban și PSDE (fostul partid Democrat, condus de Ion Sula, după fuga lui Plahotniuc):
"Ceban va pleca la București în următoarele zile. Acolo se pregătește o nuntă, unirea MAN cu PSDE, Ceban să preia PSDE-ul condus de Sula și să fie condus de Ivan Ceban. Și nașul de cununie va fi premierul român Marcel Ciolacu. Vă imaginați ce lovitură pentru PAS va fi: Pe de o parte PAS colaborează cu guvernul român, pe de alta guvernul susține alt partid local. Ar putea apărea probleme serioase între guvernarea de la Chișinău și cea de la București".