De cealaltă parte, un alt fermier de la Telenești i-a reproșat că nu e solidar cu fermierii care vor proteste: "Eu aș vrea să vin la dvs să-mi faceți sinecostul produselor la dvs, dar voi puteți să fiți solidari cu cei de la Sud-Est?".

🔥 Unele surse neoficiale menționează că grâul în acest an nu a costat mai mult de 2 lei și 50 de bani, iar cifrele prezentate de cei doi agricultori din clipul video nu ar fi adevărate.