De la începutul lunii noiembrie, circa 100 de mii de consumatori casnici s-au înregistrat pe site-ul compensatii.gov.md, pentru a beneficia de ajutor la energie în perioada rece. Anunțul a fost făcut de Ministerul Muncii și Protecției Sociale al Republicii Moldova