Renato Usatîi:
"Am dubii că în Chișinău va fi turul 2, acolo s-a pus atâta plită în ultimii ani că vreo 20 de candidați n-au văzut atâta în viața lor
Renato Usatîi, declarații precaute după închiderea secțiilor de vot: "Mulțumesc tuturor cetățenilor care au ieșit la vot. Primele prognoze pe care le pot face: Partidul Nostru va fi pe primul loc în consiliul municipal Bălți (40%), iar candidatul nostru pentru funcția de primar va lua cam 30% din total. Una e prognozele mele, dar în final poate fi orice. vom vedea. (...) Mercenarii lui Șor au văzut că schema lor nu a funcționat. Tot efortul lor și reclama lor din ultimele zile nu va da rezultat"