Adresarea Maiei Sandu către toți cetățenii R. Moldova: Pe 5 noiembrie, ieșiți la vot, toți cei născuți la sat și toți cei născuți la oraș. (…) In ciuda propagandei Kremlinului de la alegerile precedente, oamenii au ieșit victorioși și am învățat cât de mult contează votul nostru. Obiectivul nostru comun este să construim sate și orașe europene
(…) Vom reuși dacă vom munci toți pentru acest obiectiv și el depinde de votul nostru din 5 noiembrie. Duminică, 5 noiembrie, ieșiți la vot toți cei născuți la sat și toți cei născuți la oraș și folosiți puterea votului vostru pentru viitorul întregii Moldove, cu toate localitățile ei frumoase!”