Premierul le-a bătut obrazul miniștrilor, menționând că atunci când merge prin raioane, oamenii i se plâng pentru că instituțiile subordonate Guvernului nu răspund la telefon. Dorin Recean le-a oferit termen până luni, pentru a soluționa problema. Premierul a precizat că va cere Serviciului Tehnologia Informației și Securitate Cibernetică să monitorizeze apelurile. Prim-ministrul vrea raport săptămânal despre apelurile recepționate