Dați pe gheață de ruși. Prim-ministrul armean Nikol Pashinyan a spus că nu vede niciun avantaj în prezența continuă a bazelor militare rusești în Armenia. El a mai spus că, caută noi parteneri, deoarece Moscova, a susținut el, „nu și-a îndeplinit angajamentele de aliat"