Speranțe spulberate. Victor Parlicov spune că gazul nu se va ieftini: „Eu am spus că nu promit, noi am încercat și încercăm în continuare nu s-au finalizat achizițiile de gaze până la sfârșitul sezonului rece viitor. Acum nu este un moment bun pentru achiziția gazelor, prețurile la gaze sunt înalte și de asta dacă eu procur acum, eu vă garantez că nu o să reducem tarifele, dacă o să prindem prețuri mai bune încercăm să găsim o soluție să le reducem"
În prezent consumatorii casnici plătesc cca 18 lei per m3 de gaz