Primarul Capitalei Ivan Ceban a depus o sesizarea la Procuratură. Acesta cere instituției să investigheze decizia IGP de a retrage echipajele de poliție care gestionau vineri traficul în oraș, după ce acesta a ieșit în stradă și a acuzat polițiștii că în loc să fluidizeze traficul, creează abuteiaje și mai bine ar fi să se retragă din intersecții. În replică, polițiștii ar fi părăsit intersecțiile după somațiile lui Ceban, iar edilul s-a dus azi la Procuratură