Premierul Ciolacu, despre românii din Fâșia Gaza: ”Nu a putut nimeni. Absolut nimeni, în acest moment, nu a ieșit din Fâșia Gaza”/ Este vorba de persoane cu dublă cetățenie, nu sunt motive de îngrijoare, mai transmite Ciolacu. Premierul a precizat că în acest moment nu sunt motive de îngrijorare asupra vieţii lor dar toată lumea speră că aceştia vor ajunge cât mai repede în România