Poliția e de vină! Primarul Capitalei Ivan Ceban s-a filmat azi seara pe bd. Gr. Vieru și a declarat că de vină pentru ambuteiajele create este... Poliția, care ar "sabota intenționat traficul"
De cealaltă parte IGP a calificat „regretabil” gestul lui Ceban, despre care spune că "face campanie pe spatele Poliției": "A ales să arate o stradă liberă, care duce spre centrul capitalei, și nu ieșirile din oraș, unde se circulă cu mare dificultate, mai ales în orele de vârf. În acest context, vă informam că astăzi vor fi retrase toate echipajele de poliție care defluidizează traficul rutier și vor fi ridicate doar dronele pentru a arăta situația reală și cum se circulă fără implicarea oamenilor legii. (…) Precizez că semafoarele din capitală nu sunt sincronizate între ele, or colegii noștri implicați la defluidizarea traficului comunică prin stațiile radio despre străzile și intersecțiile unde se necesită degajarea traficului”, a declarat reprezentanta IGP, Diana Fetco.